The Infernal Devices
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The Infernal Devices - фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Лунен календар
CURRENT MOON
Очаквайте
Издателства
Новини от кастигна на филма 3186701f -------------------------- Новини от кастигна на филма 2444376y -------------------------- Новини от кастигна на филма 3186845E -------------------------- Новини от кастигна на филма 3217669R -------------------------- Новини от кастигна на филма 2450868t
Top posting users this month
No user

 

 Новини от кастигна на филма

Go down 
+2
Laura-C
Nuriko
6 posters
АвторСъобщение
Nuriko
Aдминистратор
Aдминистратор
Nuriko


Брой мнения : 707
Join date : 03.04.2011
Age : 35
Местожителство : Ада

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyСъб Юни 04, 2011 1:34 pm

Всички фенове на поредицата знаят, че в момента върви кастигна за актьорите на филма. Изборът не е лесен, преговорите също, но вече имаме напредък.


Изборът на Джейс
Съвсем наскоро един от най-оспорваните кастинги за роля във фентъзи филм приключи. Джейми Кемпбъл-Бауър, известен с малки роли в поредиците "Здрач" и "Хари Потър", се поздрави с договор, позволяващ му да изиграе не кой да е, а легендарният нефилим Джейс Уейланд, убиец на демони, покорител на женски сърца и главен герой в поредицата "Реликвите на смъртните" от Касандра Клеър. Съвсем скоро се очаква Джейми да започне снимките заедно с Лили Колинс, избрана по-рано за ролята на Клеъри.

Изборът на Джейми предизвика бурни полемики, особено сред феновете и фенките, които дълги години визуализираха Джейс като друг английски актьор - Алекс Петифър, популярен с ролите си на суперагента Алекс Райдър в "Стормбрейкър" и на извънземен герой в "Аз съм номер четири". Алекс действително бе ухажван от продуцентите на предстоящия филм по "Град от кости", но преговорите с него вървяха мъчително, а според злите езици, цената, която Петифър е поискал за услугите си е била невъзможна.

И все пак - трябваше ли Алекс да вземе ролята или Джейми я спечели справедливо? Представям ви две различни гледни точки...


- За Джейми
DARTH_SIDIOUS

Новини от кастигна на филма Jamie

Съвсем скоро стана ясно, че Джейми Бауър ще поеме ролята на Джейс Уейлънд в поредицата „Реликвите на смъртните” от Касандра Клеър. Това предизвика у феновете реакции, които не можаха да останат незабелязани. Все пак в тази статия няма да стане дума за това колко са лоши опонентите на Джейми и т.н., а за това колко подходящ е той за тази роля. Но нека образът говори сам за себе си.

За тази цел нека вземем цитата на Джейми от едно интервю, в което той споделя какъв е. Нека проследим собствената му характеристика. „Ще рева докато не си намеря нова работа”. От този цитат става ясно, че Джейми на първо място истински обича своята работа. Какво по-хубаво да видиш един актьор? За Джейми важното е да работи и по този начин да радва феновете си. Нещо повече, това толкова му харесва, че не може без работата си…да ви напомня на някой старателен нефилим? Какво друго може да забележим в характера на Джейс ако не това, че си върши работата със стил и елегантно и веднъж не се е оплакал колко му е тежко при все отвратителния му живот още от детинство.

„Искам да правя повече филми.” Ето това се казва хъс. Колко малко актьори биха си го признали в прав текст. Повече биха казали, че обичат да правят филми, но че искат да правят повече филми и да се развиват, това показва колко амбициозен е един актьор. Актьор, който може да играе Джейс не за друго, а защото и Джейс е повече от амбициозен – самият той, избил повече зли същества, от който и да е друг нефилим, той е готов за още и още битки. Щом Джейми иска да прави повече филми, а Джейс – да лови повече злосторници, то значи нещата се нареждат идеално!

„Аз съм екстроверт…” Какво по-хубаво от това. Джейс Уейлънд винаги е бил такъв – самият му характер се е отличавал винаги със самоинициатива, самоизтъкване, емоция, чувственост. Що се отнася до това какво се случва вътре в него – то е обект на лични преживявания и научаваме за него в много кратки моменти. През останалото време Джейс е нефилимът – ловец, който дебне своята плячка и показва колко е добър. Що и Джейми е екстроверт те отново си пасват идеално.

„…намирам киното за много по-предизвикателно”. Този цитат е определено специален. Когато за един актьор ролята е предизвикателство той влага в нея истинска страст и привързаност и то не само в играта. Начина на приемане на самата роля, срастването с образа на Джейс – ако за един актьор това е предизвикателство той определено има по-голям шанс да се справи от актьор, който приема ролята на Джейс за свое право и привилегия и се отнася към нея едва ли не със снисхождение и дори презрение. Такъв човек ли е Джейс Уейлинд? Не търси ли той винаги предивикателствата, не се ли втурва напред първи – вие кажете?

След като видяхме какво смята Джейми за себе си и установихме, че основните неща напълно пасват с характера на Джейс установихме, че обратна връзка има. Което означава, че Джейми е в състояние да поеме самият характер, самата роля на Джейс. Сега пристъпваме към най-болният проблем. За разлика от литературата, в киното визуалният ефект има първостепенно значение. За масата от феновете, които не са чели книгите актьорите и физическият им вид винаги ще са на първо място. Вече се изприказваха маса приказки за това, че Джейми няма физическият потенциал да играе Джейс. Това не е съвсем така. Ако погледнем лицето му ще видим, че той има русата коса и сините очи, които притежава и ловецът на сенки. Неговото лице съчетава необходимите черти – то не е нито загрубяло, нито пък прекалено нежно.

Що се отнася до телосложението – този въпрос също намира лесното си решение. Когато в далечната 2005 година излезе „Отмъщението на ситите” си спомням коментарите от рода на това, че Хейдън Кристенсен бил лигав актьор, който приличат с прическата си на старомоден младеж от 60 – те. След края на филма Хейдън се превърна в символа на Анакин Скайуокър и до днес всички аниматори следват неговите черти при все че той отдавна не озвучава Анакин. Не може да се сърди за един актьор само по това, че нямал плочки. Освен това не плочките правят актьора, а излъчването. Джейми определено има излъчването на Джейс. Докарваше го идеално в „Здрач”. За какви плочки може да става дума, когато само в погледа ти се чете желанието да бъдеш нефилим и да ловиш? Все пак филмът не е модно ревю, а екранизация по фентъзи поредицата на Касандра Клеър.

Накрая, за това дали ставаш за една роля или не зависи малко и от морала в бизнеса. Много актьори подценяват този фактор и затова губят ролите си или се превръщат в надути грандомани, които бързо губят почитатели. Играейки ролите си насила, за някое и друго милионче те профукват най-важното – любовта на феновете си. Особено гадно е, когато повече от половината фенове на една поредица искат ти да играеш главният герой и ти ги разочароваш. Не точно това би искал Джейс. Аз никога не съм чел той да лови за пари. Правеше го за да има ред, законност и справедливост както в света на хората, така и в света на долноземците. Казано на актьорския реалистичен език – трябва желание. Защото когато на везната са любовта на феновете и бюджета с всичко друго можеш да играеш, само с феновете си не можеш. Защото пари винаги могат да се спечелят – най-малкото като модел. Но за любовта на феновете трябват години…аз се радвам, че Джейми очевидно е вземал този факт предвид, дори когато са му предлагали и много по-малко екранно участие. Но това е то призванието – да го правиш не за парите и келепира, а за феновете и бизнеса…за да стане както трябва. Така го направи Касандра, така трябва да го направи и Джейми…а аз нямам съмнение, че ще се справи.

Ролята на колектива в подготовката на една продукция винаги е от решаващо значение за нейния успех. Колинс, която ще играе Клеъри Фрей, потвърди добрите си впечатление от Джейми, а самата Касандра сподели, че Джейми бил много голям ентусиаст за ролята и идеално си пасвал с колежката си. При положение, че основната поддържаща роля и авторката имат добри впечатления аз мисля, че въпросът с колектива е решен. Те ще работят прекрасно в екип за да направят всичко по силите „Реликвите на смъртните” да се нареди сред успешните продукции.

Изборът на Джейми беше обявен за окончателен, който означава, че скоро започват снимките. След два месеца протакване и нерви Джейс най-накрая намери себе си.


- За Алекс
Александър Перентидис

Новини от кастигна на филма Alex_pettyfer_2074110

Нека на първо място да си изясним, че тук визираме чертите на актьорите имащи пряко отношения към изпълнението на поставената сериозна задача – изиграването на сложния образ на Джеис, а не глупавите постъпки довели до това стичане на обстоятелствата, че сега да пишем тази защита. Защото именно тези им характеристики ние виждаме като краен резултат в завършеният филм.

Нека също да кажем, че Джейми Кембъл е избран като заместник на Александър Петифър, който беше почти единодушно избран от феновете на поредицата. От практиката знаем че заместителят никога не е по-добър от оригнала – синтетична гума, наместо каучук, захарин, наместо шоколад .... грозно, но истина.

Защо въобще трябва да обръщаме токово значимо внимание на това, кой ще изиграе ролята?! Както е известно за повечето потребители на Цитаделата, Джейс е доста многослоен и дълбок образ, размиван от Касандра Клеар дълго преди той да започне приключенията си в поредицата „Реликвите на Смъртните“. Той е едновременно силен физически, повече от повечето му колеги, почти дразнещо надут и на пръв поглед стоманен и недостижим, живеещ перфектен живот, в който той е повече от бог/малък бог/. Но отдолу под цялата тази маска, че дори завеса пред света, той е един главоломно объркан тинейджър раздиран от не една дилема, при това съществена, а не подобаващо за годините му детинска. Той се чувства сам, изоставен, уязвим и грешен. Последствие вътрешният му разлом се задълбочава от почти измъчващата го любов към Клеъри, а след това, дори и заедно пак е изтезаван, от самият себе си и от външни сили.

И това са бегли щрихи от комплексният му образ, за който може да си изпишат цели есета. За това актьорът, който ще се нагърби с изиграването му трябва да има сериозни актьорски качества.

Не ме разбирайте погрешно, не мразя Джейми, познавам го от Затворникът и Камелот, като в първият се представи доста добре, а в ролята на Артур не ми допадна особено. Точно в тази му роля видях, по-добре романтичните му умения, и макар режисирани от сценарии и режисьор, те не ме удовлетвориха като фен, камо ли като писател. Личната болка на образа му, също ми е позната от Затворникът, където сам уби половинката си, но и там беше слабо изиграна, цупене, пиене със студена гримаса и плач... еднотипна игра, която не ме накара да почувства болката му.

Александър от друга страна ни е познат от „Аз съм Номер 4“, „Изтезаван“ и от „Звяр“ - в първият показа търсене на себе си и гняв, както и сериозен вид, също и нежна любов, във вторият и третият показа силно нахакано поведение, а в „Звяр“, също добре влезе и в ролята на объркан и търсещ, младеж, на разкаял се и наранен персонаж. Като всички тези черти се оприличават със силен контраст на изиграният от него образ.

А Джейс не е само вътрешният образ на героя – той е забележително красив младеж, атлетичен и със завидни бойни умения.

Джейми си има своите фенки, въздишащи по красотата му, по мое мнение по-скоро детинска, и не препокрита с очакванията за Джейс, който е красив и сериозен, докато Джейми е повече жив и ухилен. Тук идва момента и за атлетиката на тялото – Джейми е силно разпуснат, наистина може и да ни изненада с чудесата на химията и холивудския фитнес но това няма да помогне и за следващата точка.
За външният вид на Александър няма да говорим много, все пак преди да се заеме с актьорско майсторство той е фотомодел, и пак напомням избран от феновете за ролята Джейс.

До тук изяснихме две от чертите на Джейс – неговите вътрешен и външен образ, за чието пресъздаване аз твърдо залагам на Александър Петифър.

Но Джейс, също така е и Нефилим, най-силният сред тях, участва в множество сложи и зрелищни битки, които тръпнех да видя на големият екран .... нещо, което за Александър няма да е проблем, една на 16 мисля в „Стормбрейкър“ той показа завиди каскадьорски умения, същите зачена и в „Аз съм Номер 4“. Докато за Джейми не са ми известни такива умения, както и разпуснатият му вид говори, че преди това не е зорил много.

На края ще ви споделя първата ми реакция щом Спар ми сподели че Александър ще изиграе Джейс... бях потресен, още не беше излязъл „Аз съм Номер 4“ и си казах „Ох ма той вече е много стар...“ но след като го видях на екрана се убедих че е идеален, мнението ми се затвърди и след като изгледах „Звяр“
Върнете се в началото Go down
https://the-infernal-devices.bulgarianforum.net
Laura-C
Мундан
Мундан
Laura-C


Брой мнения : 82
Join date : 02.05.2011
Age : 35
Местожителство : Wasteland, Mistvalley

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyСъб Юни 04, 2011 2:30 pm

Аз смятам, че Джейми има потенциал и от него ще излезе добър Джейс. Все пак съм доволна, че избраха познато лице, отколкото някой непознат актьор за любимият ни нефилим.
Върнете се в началото Go down
Clockwork Angel
Aдминистратор
Aдминистратор
Clockwork Angel


Брой мнения : 127
Join date : 02.04.2011
Age : 29

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyСъб Юни 04, 2011 3:05 pm

Напълно съм съгласен с Laura-C Smile
Върнете се в началото Go down
https://the-infernal-devices.bulgarianforum.net
neko
Мундан
Мундан
neko


Брой мнения : 40
Join date : 05.06.2011

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyНед Юни 05, 2011 4:21 am

Смятам, че Джейми е много талантлив и няма да има проблем с изиграването на Джейс. Дано скоро да можем да се насладим и на трейлър!
Върнете се в началото Go down
Laura-C
Мундан
Мундан
Laura-C


Брой мнения : 82
Join date : 02.05.2011
Age : 35
Местожителство : Wasteland, Mistvalley

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyНед Юни 05, 2011 3:49 pm

Трейлър най-рано 4-6 месеца преди излизането на самия филм, за съжаление, което ще е чак другата година. Дано поне снимки от снимачната площадка да пуснат.
Върнете се в началото Go down
Clockwork Angel
Aдминистратор
Aдминистратор
Clockwork Angel


Брой мнения : 127
Join date : 02.04.2011
Age : 29

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyНед Юни 05, 2011 4:49 pm

Е, дано! Уверявам ви, че ще разберете тук, ако има нещо ново, относно филма. Всеки ден проверявам разни сайтове, свързани с Реликвите и Ангела и всичко ново около филмчето ще видите тук Smile
Върнете се в началото Go down
https://the-infernal-devices.bulgarianforum.net
tamara8710
Мундан
Мундан
tamara8710


Брой мнения : 33
Join date : 18.06.2011

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyПон Юни 27, 2011 11:56 pm

Не харесвам този който тря д аиграе Джейс
Върнете се в началото Go down
carstairs
Мундан
Мундан



Брой мнения : 38
Join date : 20.06.2011

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyВто Юни 28, 2011 2:53 am

Съгласна съм. Алекс по ми допада като Джейс >.>
Върнете се в началото Go down
Nuriko
Aдминистратор
Aдминистратор
Nuriko


Брой мнения : 707
Join date : 03.04.2011
Age : 35
Местожителство : Ада

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyСъб Юли 02, 2011 1:26 am

Снимките могат да започнат най-рано през октомври тази година, твърди френски фен сайт. По-рано ви съобщихме, че Скрийн гем работят над графиците на главните актьори – Лили Колинс и Джейми Кембъл Бауър. Новата информация, дадена от Касандра Клеър, е, че студиото работи върху графика на Бауър. Основните снимки може да започнат най-рано октомври или ноември, а даже и януари. Това зависи дали „Камелот“ ще има втори сезон. (Вече е ясно, че няма да има втори сезон, б.а.)

Снимките може да започнат след 4 месеца. Развълнувани ли сте?
Върнете се в началото Go down
https://the-infernal-devices.bulgarianforum.net
carstairs
Мундан
Мундан



Брой мнения : 38
Join date : 20.06.2011

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма EmptyПет Юли 15, 2011 6:30 pm

Лили Колинс!? Аз съм ПОТРЕСЕНА!!! Това е най-лошия възможен каст. Лили Колинс-Фрида Кало???? С тези огромни вежди!? Направо е смешна. И не ги е махала за нито един филм. =D
Аз първо се надявах на Алекс за Джейс, но той се оказа "актьор на века" и "недостижим" (и той ме ядоса ).
Дадоха го на грозното вампирче!
Надявах се на Molly C. Quinn, но те взеха това...нещо!Новини от кастигна на филма Molly_queen

Сега дори не смея да кажа, че се надявам да вземат Gaspard Ulliel за Алек...късно е вече xD няма да е той...
Laughing
Върнете се в началото Go down
Nuriko
Aдминистратор
Aдминистратор
Nuriko


Брой мнения : 707
Join date : 03.04.2011
Age : 35
Местожителство : Ада

Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Последните новини около филма.    Новини от кастигна на филма EmptyЧет Юли 26, 2012 4:44 pm

Последните новини около филма. Изненадани или не, но имаме още три лица.


Магнус е Готфрик Гао
Новини от кастигна на филма GodfreyGao


Джозефин Фей е Лена Хийди

Новини от кастигна на филма Lenaheadeylosan1


Ходж Старкуедър е Джаред Харис
Новини от кастигна на филма Jaredharrisukpremieresh
Върнете се в началото Go down
https://the-infernal-devices.bulgarianforum.net
Sponsored content





Новини от кастигна на филма Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Новини от кастигна на филма   Новини от кастигна на филма Empty

Върнете се в началото Go down
 
Новини от кастигна на филма
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Филма, който гледах последно!
» Новини
» Новини
» Новини
» Новини от издателството

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The Infernal Devices :: The Infernal Devices/ Адски устройства :: Светът на поредицата-
Идете на: